Stängt 14 maj
Professionell kundservice:
Stängt 14 maj
56.795 kr
( 45.436 kr exkl. moms)
Gaupen båttrailer med hela tre självjusterande vaggor, fotsteg, färskvattenspolning av bromsar, surrningsfästen och LED-belysning. Allt som standard samt V-format chassi för stabil gång.
Professionell kundservice:
Gaupen båttrailer kan erbjuda är en flexibel och lättanvänd båttrailer i absolut toppklass. Norsk tillverkad kvalitets trailer med självjusterande vaggor som gör att båten inte vandrar snett på trailern. Stabil gång tack vare V-format chassi som löper fram till kulkopplingen samt innehar kvalitetsaxel från AL-KO med vattentäta lager och trumspolning.
LED-belysning där elen är skyddad i båttrailerns chassi. Kapslad vinsch som är monterat på ett multifunktions vinschtorn som i sin tur är justerbart längsled.
Stora mjuka flexibla gummihjul som är skonsamt mot båtskrovet vilket resulterar att båten enkelt rullar både på och av trailern. Stora stabila fotsteg på båda sidorna av stänkskärmarna samt bindöglor för spännband som standard.
Dessutom finns tre självjusterande vaggorna vilket gör att Gaupen båttrailer sticker ut.
Släpet på bilden kan vara extrautrustad.
| Totalvikt | 2000 kg |
|---|---|
| Maxlast | 1500 kg |
| Max båtlängd | 7,0 m |
| Antal kölrullar | 7 |
| Antal sidostöd | 6 |
| Självjusterande vagga | Ja |
| Stödhjul | Standard |
| Elkontakt | 13-polig |
| Belysning | LED |
| Antal hjulaxlar | 2 |
| Typ av axel | Med broms 80km/h |
Finns i lager
Finns i lager
Finns i lager
Finns i lager
Finns i lager
Finns i lager
Finns i lager
Finns i lager
Finns i lager
Finns i lager
Finns i lager
Finns i lager
