Släpvagn Niwe 252 begagnad
9.995 kr
( 7.996 kr exkl. moms)
Släpvagnen säljs via förmedlingsuppdrag och kan inte orderläggas via hemsidan, kontakta butiken. Släpet är utrustad med stödhjul, nätgrindar och lastnät.
- Totalvikt 600 kg
- Maxlast 440 kg
- Flakyta 252x126x26 cm
🔴 Ej i lager just nu - Kontakta oss för mer info.
Professionell kundservice:
- Finns på flera orter i landet.
- Bra priser och personlig service.
- Branscherfarenhet sedan 1991.
- Handla säkert med SVEA.
Niwe 252 begagnad, en perfekt släpvagn för villaägaren som har för avsikt att köra sopor, trädgårdsavfall, möbler, lättare byggmaterial och mindre trädgårdsmaskiner. Släpvagn är utrustad med stödhjul nätgrindar och lastnät. Flakstorlek på 252×126 cm så även byggskivor får plats. Släpet är dessutom utrustat med extra kraftiga däck som standard (16513) till skillnad mot övriga släp i samma storlek.
Släpvagnen säljs via förmedlingsuppdrag och kan inte orderläggas via hemsidan. Släpet är utrustad med stödhjul, nätgrindar och lastnät.
Släpet på bilden kan vara extrautrustad.
| Inv flakmått | 252 × 126 cm |
|---|---|
| Totalvikt | 600 kg |
| Maxlast | 440 kg |
| Lämhöjd | 26 cm |
| Inv bindöglor | Standard |
| Stödhjul | Standard |
| Tippbart flak | Tipp Nej |
| Elkontakt | 7-polig |
| Typ av axel | Utan broms 80km/h |
| Antal hjulaxlar | 1 |
En fabrik med över 50 års erfarenhet och 200 st olika släpvagns modeller, tillverkas årligen ca 50 000 st släp och trailer under samma tak som varumärket Niwe produceras. Niwe-trailer är en storsäljare som har det mesta som standard med kvalitativa hjulaxlar från tyska Knott och AL-KO Kober. Utan onödiga mellanhänder kan Trailercenter sälja allt från fritid till proffs betydligt billigare än motsvarande släpvagnsmodeller på den svenska marknaden.
Vi skickar inga släp och trailers, utlämning sker via filialer. Vilka modeller framgår på respektive produktsida.
Om produkten är tillfälligt slut går det utmärkt att lägga en beställning så erhåller man produkten snabbare när den åter finns i lager. Med andra ord så behöver man inte vänta tills varan finns fysiskt i vår butik. När produkten finns i lager sker leveranser i turordning efter orderingång. Storsäljare kan vara bra att förboka.
Övrigt
Försändelser vi erbjuder via frakt idag är vinterhjul och kapelldukar inom kategori släp som framgår i kassan/checkouten.
Du kanske också gillar …
Släpvagn Neptun Praktik 253
Finns i lager
( 7.996 kr exkl. moms)
Släpvagn Niwe 262 STD
Finns i lager
( 9.996 kr exkl. moms)


